5 порад з захисту сайту від негативного SEO

1348391525942877

Негативне SEO все частіше зустрічається в сучасному веб-просторі і може завдати великої шкоди вашому ресурсу.

SEO-атаки проводяться за рахунок використання шкідливих посилань та іншого спаму. Подібні маніпуляції з вашим ресурсом можуть призвести до погіршення ранжирування та втрати позицій у пошуковій видачі.

Однак сайт можна убезпечити від підступів конкурентів, і ми покроково розповімо, як це зробити.

 

Негативне SEO як спосіб недобросовісної конкуренції

Найчастіше ми звикли чути про стандартні прийоми пошукової оптимізації.

Класичне визначення SEO – це комплекс заходів щодо оптимізації сайту, спрямовані на підняття позицій ресурсу у пошуковій видачі. Опублікований контент на сайті може впливати на ранжування як позитивно, так і негативно, залежно від правильності його оптимізації.

Пошукову оптимізацію можна умовно поділити на три види:

  • Біла.
  • Сіра.
  • Чорна.

Отже, біла оптимізація – це робота над оптимізацією сайту без застосування заборонених пошуковими системами методів просування ресурсу та без впливу на пошукові алгоритми.

Сірою пошуковою оптимізацією можна назвати додавання великої кількості ключових слів у тексти, таким чином, тексти стають нечитабельними для людини. Ще один приклад сірої оптимізації – це дорві без редиректу. В даному випадку при попаданні на дорвей відсутній автоматичний напрямок на ресурс, що просувається.

Сіра оптимізація офіційно не заборонена, проте пошукові системи можуть визнати подібні методи некоректними та тимчасово заблокувати сайт.

Чорна оптимізація – включає комплекс заборонених пошуковими системами методів оптимізації сайту.Чаще всього цими прийомами користуються для зниження позицій в пошуковій видачі сайтів-конкурентів. Саме про них ми розповімо докладніше.

Вебмайстри можуть прибрати ваш сайт з пошукової видачі, застосовуючи безліч неякісних посилань, за допомогою фальшивих відгуків і т.п.

Подібні «палиці в колеса» негативно позначаються на позиціях сайту, схильного до зовнішніх атак. Однак ці дії можна виявити і запобігти ще до заподіяння шкоди. Ми представили 5 порад, які допоможуть зберегти сайт від негативного SEO.

 

1. Аудит посилань

Аудит необхідно регулярно проводити для будь-якого сайту. Ця процедура допоможе визначити підозрілу активність, перш ніж ситуація вийде з-під контролю.

На даному графіку подано нормальне зростання посилань:

Якщо ж ви помічаєте різкі стрибки, проте у вказаний період не займалися лінкбілдингом, варто насторожитися:

Для відстеження зростання маси посилань використовуйте  Google Вебмайстера. Також додатково можна використовувати сторонні послуги.

Якщо ви стали жертвою атаки, при якій використовували лінкоферми, обов’язково повідомте Google і відхиліть посилання.

 

 

2. Швидкість сайту

Важливим фактором є швидкість сайту. Якщо ви помітили, що сайт завантажується повільно, обов’язково проскануйте його за допомогою спеціальних сервісів. Якщо після сканування причина так і не знайдена, то можливо Ви зазнали DDoS-атаки.

При цій маніпуляції виробляються тисячі запитів, які збільшують навантаження та уповільнюють роботу сайту. Невиявлена ​​DDoS-атака може призвести до падіння сервера.

Щоб встановити причини навантаження та підтвердити факт атаки, зв’яжіться зі своїм хостинг-провайдером.

 

3. Парсинг контенту

Останнім часом роль унікального контенту зросла у рази. Проте чи всі готові його самостійно створювати, чи витрачати цього кошти. Деякі користувачі просто копіюють контент і розміщують його на своєму сайті.

Парсинг контенту – інструмент, що дозволяє зібрати контент сайту та додати його до інших ресурсів. Найчастіше парсинг використовується зростання позицій стороннього ресурсу. Однак при об’єднанні даного прийому з неякісними фермами посилань можна домогтися зворотного результату.

Скопійований контент може проіндексуватися набагато раніше і сторінка з оригінальним контентом просто втратить свою цінність для пошукової оптимізації, а сайт може просто просісти у видачі.

Сервіси Copyscape, Advego, Text.ru, Etxt та інші допоможуть виявити копіпаст вашого ресурсу.

Якщо ви на своєму сайті публікуєте унікальні тексти, попередьте Google перед їх розміщенням. Цим ви убезпечите себе від крадіжки контенту. Пошукова система зафіксує, що текст уперше з’явився саме на вашому ресурсі.

Якщо ви виявили зловмисника, попросіть його видалити ваш контент із сайту. Якщо ви відмовитеся, повідомте про факт порушення авторських прав на сайті Google. Для подання заявки на видалення матеріалів необхідно заповнити відповідну форму.

 

4. Відгуки про компанію

Відгуки про компанію можуть мати негативний характер. Це допомагає розібратися в проблемних аспектах роботи компанії та усунути їх для покращення якості сервісу. Однак якщо ви помічаєте, що негативні відгуки ллються рікою і масово поширюються по інтернету, цілком імовірно, що ви зазнали SEO-атаки.

Можна повідомити про підроблені відгуки. Для цього можна відзначити спамні відгуки в Google Мій бізнес як «неприйнятне» та повідомити причину позначки.

 

5. Протокол HTTPS

Кількість кібератак зростає щодня. Щоб максимально запобігти можливості кібератак, необхідно використовувати актуальні версії ПЗ, застосовувати патчі безпеки та застосовувати потужне шифрування.

Останнім часом залишається актуальним питання переведення сайту на безпечний протокол HTTPS. Особливо це стосується представників e-commerce. Цей протокол забезпечує ефективніший захист.

 

Регулярний аналіз роботи сайту – це найефективніший метод своєчасного виявлення SEO-атак. Якщо ж ви зазнали негативного SEO, зробіть все можливе, щоб виявити причину та усунути її докорінно.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас