Просування сайту
Що таке SEO-просування сайту в пошукових системах?
SEO-просування – вічна тема, яка заслужено розбурхує уми власників та адміністраторів сайтів. Сьогодні в нашому блозі про ази, що таке SEO, які є види просування сайту та методи оптимізації.
SEO (Search Engine Optimization – оптимізація під пошукові системи) – це набір методів та заходів, які покликані підвищити значущість сайту в очах пошукових систем для збільшення пошукового трафіку. Простими словами – це якийсь набір завдань, виконавши які ваш сайт отримає велику ймовірність потрапити в ТОП-10 видачі пошукових систем, а значить наводити більше користувачів.
Які бувають види SEO просування ?
Як ми вже говорили раніше, SEO-просування – цілий комплекс заходів, з якими потрібна системна робота – починаючи від роботи над контентом, закінчуючи нарощуванням маси посилань. Але умовно всі роботи можна поділити на 2 типи:
- внутрішня оптимізація
- зовнішня оптимізація
Зупинимося на кожному типі докладніше.
Внутрішня оптимізація сайту
Це весь комплекс заходів, які ви використовуєте безпосередньо до свого сайту, а не на зовнішніх ресурсах. Ось кілька прикладів таких завдань:
- Складання семантичного ядра (попередній етап)
- Розробка файлу robots.txt та sitemap.xml
- Виправлення технічних помилок
- Роботи, пов’язані з оптимізацією на сторінці – написання тексту, написання тегів Title та META. У світі SEO це називається “on-page оптимізацією” (оптимізацією “на сторінці”)
- Поліпшення структури сайту
- Оптимізація зображень, відео
- Роботи над перелінковкою
- Робота над комерційними факторами
- Робота над поведінковими факторами
Потрібно враховувати, що за всіма параметрами, наведеними вище, потрібно постійно стежити та виправляти. Досвідчені SEO-фахівці заводять для себе чек-листи і регулярно перевіряють сайти з них. В іншому випадку, ви можете пропустити важливу помилку, яка призведе до втрати трафіку.
Зовнішня оптимізація сайту
Зовнішня оптимізація – навпаки, є комплексом заходів, які ви проводите на зовнішніх ресурсах. Як правило – це робота з масою посилань і впізнаваністю бренду.
Для отримання хорошої маси посилань актуально:
- Написання та публікація статей на зовнішніх авторитетних ресурсах
- Розміщення прес-релізів
- Обмін посиланнями з авторитетними ресурсами
- Активний постинг на профільних ресурсах
- Робота з журналістами
- Підвищення впізнаваності назви бренду, без проставляння посилань