Секрети написання “чіпляючих” Title та Description

meta-tegi-1

Метатеги Title та Description представляють сайт у пошуковій видачі, впливають на його відвідуваність. Потенційні клієнти бачать цю інформацію як назву та анонс ресурсу. Переглядаючи видачу браузера за заголовками, користувачі визначають найцікавіші та найактуальніші. Якщо головний метатег (заголовок Title) складено з урахуванням інтересів потенційної аудиторії, то й віддача буде гідною.

Як написати чіпляючий Title

Щоб користувач виділив заголовок і прийшов саме на ваш сайт, цей заголовок має бути максимально привабливим. Title відображається у верхньому рядку браузера та закладках, у пошуковій видачі у вигляді виділеного синім тексту, у посиланнях з інших сайтів. Яке чіпляє заголовок насамперед стає завдяки використанню конкретних пошукових фраз (ключів). Саме ці слова користувачі вводять у рядок браузера під час пошуку інформації. Повний текст метатегів вказується в конструкторах сайтів у спеціальних блоках, а користувачі вже бачать їх як заголовків.

Основні характеристики продавця (привабливого) Title:

  • Відмінність від H1 та банальних поєднань із двох слів
  • Грамотне використання ключових слів
  • Довжина до 60-70 символів
  • Відповідність вмісту сторінки
  • Унікальність для кожної сторінки та версії сайту
  • Використання назви бренду лише для головних сторінок
  • Допускається легка сенсаційність для привернення уваги, але без обману та перебільшень.

Рекламний опис сторінки в Description

Цей текст складають, щоб у парі рядків описати вигоди пропозиції, товару, бренду для клієнта. Якщо Description не прописано, система візьме першу пропозицію з тексту на сторінці. У парі пропозицій зазвичай вказують інформацію про наявність товару, послуги, їх вартість, знижки та акції, телефон компанії, особливості продукту. Також Description описує важливі додаткові послуги та містить заклик до дії (купіть, зателефонуйте, замовте). Рекламний опис сторінки ресурсу ґрунтується на пропозиції позитивного результату та одержання вигоди клієнтом, вирішенні його проблем. Акцент робиться не на самій проблемі, а на тому, з якою легкістю відвідувач сайту позбудеться її. І тут прийнято використовувати такі фразы:

  • «Достанемо для вас товар, модель»
  • «Позбавимо вас клопоту, проблем, нудьги, рутини»
  • «Допоможемо вам вибрати, знайти, придбати»
  • «Подбаємо про ваш комфорт, прибуток, здоров’я»
  • «Зекономимо ваш час, гроші, збережемо нерви»
  • «Ваш прибуток виросте через»… тощо

Користуються успіхом римовані описи, що викликають посмішку. Такі пропозиції не лише обіцяють вирішити проблеми клієнта, а й піднімають настрій. Вони привертають увагу, вигідно виділяючись на загальному тлі ділових оголошень. Крім гумору для виділення Description та Title на фоні конкурентів можна використовувати різні смайли, емодзі та картинки.

Довжина Description не повинна перевищувати 140-160 символів з пробілами. Якщо опис виявиться довшим, пошукові алгоритми просто відсічуть зайвий хвіст. При цьому опис може втратити сенс. Крім того, занадто довгий Description, якщо його часто використовувати, може призвести до зниження рейтингу, знизивши позиції ресурсу у видачі. Іноді опис роблять незакінченим, обриваючи фразу “найцікавішому місці”, як у серіалі. Такий прийом є доречним для блогів.

Визначити найклікабельніший варіант метатегів допоможе спосіб їх дублювання. Одночасно складається по дві пари Title та Description з різними ключами та змістом. Вигідна версія визначається шляхом експерименту з підрахунком кількості переходів за кожним посиланням.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас