Як просувати молоді сайти

first

Молоді сайти – це веб-ресурси на доменах, які тільки-но куплені і раніше ніде не використовувалися. Також до молодих сайтів можна віднести веб-ресурси до року, які не були оптимізовані, і контент яких не змінювався з моменту відкриття.

За роки роботи в SEO я чув від клієнтів багато різних питань після того, як сайт створено та викладено на домен. Найпопулярнішим був такий: «Коли ми побачимо та відчуємо результати просування?».

Запам’ятайте золоте правило SEO: якщо ви забули про сайт, він забув про вас.

Що відбувається із молодим сайтом після відкриття?

 1. Насамперед потрібно виконати необхідні роботи з так званої оптимізації сайту.
 2. Після відкриття новий сайт потрапляє під фільтр пошукової системи Google – «Пісочниця». Тобто сайт не має довіри, тому пошуковик стежить за тим, як він розвивається. Ранжування таких сайтів дуже відрізняється від вікових.
 3. Індексація такого сайту дуже повільна і проблематична. Пошукова система Google має краулінговий бюджет для кожного сайту. Молодий сайт цього бюджету практично не має. У 90% випадків у перший місяць у сайту потрапить в індекс пошукової бази і в пошукову видачу лише одна сторінка? “Головна”. Однак ранжуватися (брати участь у пошуку під оптимізовані запити) вона не буде, і це нормально для новачків. Також дана сторінка потрапить у видачу лише після оновлення пошукової системи.

Скільки часу просувається молодий сайт чи скільки чекати?

Як я написав вище – все індивідуально. На мій досвід, це займе 6-8 місяців. Ви скажіть: Не може бути! Чому так довго? Багато компаній дають гарантії на перший місяць просування тощо».

Добре, тоді давайте уявимо, що ми – пошукова система, яка перейшла на ваш сайт. Отже, ми вперше зайшли на сайт, намагаємось його завантажити. Цим займається головний бот-індексатор, який завантажені сайти (документи) перекладає у свою базу. Коли робот покладе ваш ресурс у свою базу, він побачить, що сайт потрапив до нього вперше і відразу помістить його в так звану «Пісочницю».

Ще трохи заглибимося у роботу робота Індексатора. Він щодня завантажує мільйони сторінок, і, швидше за все, на вашу тематику він уже має тисячі веб-ресурсів. Дані сайти зі своєю історією, зі своїм трастом (довірою) та віком. Тепер уявіть чому ваш ресурс повинен викликати довіру, якщо про вас нічого не знають і бачать вперше.

Що зробити молодому сайту для завоювання довіри пошукових систем?

Не йтиму в технічні рекомендації. Приступимо до розгляду нашого питання.

Внутрішні роботи:

 1. Насамперед ресурс має бути правильно структурований і логічний як користувачів, так пошуковика. Потрібно продумати правильну структуру перед відкриттям чи найближчим часом.
  Для цього вам знадобиться ПОВНЕ семантичне ядро ​​з вашої тематики та його посторінковий розподіл. Тільки після цього можна зробити правильну та логічну структуру. Незабаром ми напишемо статтю: “Як зібрати повне семантичне ядро”.
 2. Аналізуйте конкурентів та додавайте «фішки», які є у них. У цьому бажано зробити краще, т.к. вони спеціально все продумали задля досягнення поставленої мети. Вам же потрібно оминути своїх конкурентів.
 3. Створіть розділ «Блог» або «Статті» та постійно заповнюйте його корисним контентом. При цьому, крім вас, ніхто не напише статтю краще, якщо, звичайно, ви знаєте свою тематику.
 4. Якщо у вас інтернет-магазин, обов’язково вкажіть таку інформацію: як зробити замовлення, як сплатити, як дістатися до вас і т.д.
 5. Обов’язково напишіть оптимізований контент до основних розділів, а краще до всього.
 6. Якщо немає сторінки з відгуками про ваш сайт, то обов’язково зробіть. Просіть клієнтів написати чесний відгук про вашу роботу, про вашу компанію. У майбутньому це сприятиме довірі та повазі клієнтів та партнерів.
 7. Зробіть сторінку FAQ (часті питання) і заповніть її. Також обов’язково зробіть форму для можливості надсилання питання.
 8. Створіть сторінку «Новини» та регулярно наповнюйте її корисним контентом на вашу тему. Утримуйте увагу клієнтів, не пишіть не тематичні та не цікаві новини.
 9. Оформіть розділ “Відео”. Регулярно знімайте та викладайте туди цікаві огляди.
 10. Додайте сертифікати та ліцензії на сайт, правильно оптимізуйте їх.
 11. Якщо компанія має історію, то створіть відповідну сторінку і опублікуйте там текст.

Зовнішні роботи:

 1. Обов’язково зробіть сторінки в соціальних мережах, регулярно їх ведіть, шукайте потенційних клієнтів та запрошуйте до своєї групи.
 2. Не забувайте про ресурс Twitter. Ведіть його, пишіть туди для прокачування облікового запису. Він дуже допоможе для індексації нових чи не проіндексованих сторінок.
 3. Знайдіть тематичні форуми, заведіть там обліковий запис, пишіть та відповідайте на запитання. Саме відповідайте та допомагайте, а не просто розставляйте посилання на ваш ресурс для нарощування маси інтернет-ресурсу.
 4. Якщо ви продаєте товар, додайте пріоритетні картки на Яндекс.Маркет.
 5. Обов’язково запустіть контекстну рекламу в Яндекс.Директ на пріоритетні напрямки.
 6. Знайдіть каталоги, куди можна додати ваш сайт, та додайте його. Якщо про вас написали негативний відгук, не сплачуйте адміністраторам ресурсу за видалення, а дай відповідь на нього. У випадку, якщо в негативному відкликанні написано правду, погодьтеся з опонентом і компенсуйте негатив.
 7. Заведіть свій канал на YouTube та дублюйте туди свої матеріали. Не забудьте про оптимізацію цього каналу.

Дотримуйтесь цих рекомендацій, вони допоможуть вам прискорити вихід з-під фільтра молодих сайтів, покращити їх індексацію та завоювати довіру користувачів.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас