Як створити сайт на WordPress: гайд для новачків

wordpress-site

Якщо для реалізації вашого бізнесу достатньо сайту-візитки або невеликого сайту з описом специфіки наданих вами послуг та переваг вашої компанії, – можна створити ефективний ресурс, що продає, на WordPress самостійно. Тим більше це раціонально, якщо ви будете єдиним менеджером та адміністратором свого ресурсу.

Вищесказане означає, що WordPress придатний лише створення сайту-візитки, створення каталогу, блогу чи мультимедійної галереї. З його допомогою будуються і інтернет-магазини, і розгалужені корпоративні сайти, і інформаційні портали – з тією різницею, що вам знадобиться дещо більше часу та вмінь.

Створення сайтів на WordPress, окрім того, що вам не доведеться шукати команду професіоналів, має такі переваги:

  • йдеться про безкоштовну систему керування контентом;
  • залежно від ваших планів та можливостей, ви можете обмежитися безкоштовними шаблонами WordPress, а можете використовувати платні – якщо хочете ефективніше кастомізувати свій ресурс;
  • достатньо кількість плагінів, що дозволяє досягти гнучкої функціональної та візуальної ефективності ресурсу;
  • просте управління ресурсом, яке під силу самоучкам-інтуїтам, а також мінімальний час, необхідний для наповнення сайту первинним контентом.

Створення сайтів на WordPress – простенько та зі смаком

Отже, як створити сайт на WordPress? Послідовність буде такою:

  • вибір хостингу та реєстрація домену
  • встановлення WordPress з вибором та встановлення профільної теми
  • налаштування WordPress з базовим набором плагінів та додаванням кодів відстеження
  • додавання контенту.

 

Якщо ви впевнений користувач, вам можна приступити до справи негайно, але, якщо ви хочете потренуватися, варто почати з особистого блогу, – наприклад, про свої подорожі, – на безкоштовному хостингу на платформі WordPress (primer.wordpress.com). Вже освоївши ази сайтобудування, можна переходити до продажу на платному хостингу.

Перший крок до створення сайту на WordPress – це реєстрація домену з професійним підбором вільного доменного імені. Як правило, доменне ім’я має частково збігатися з найменуванням сайту, бути коротким (інакше його складно ввести в браузерний рядок на смартфоні), мати тематичний зміст.

Важливим є також вибір доменної зони. На технічні характеристики ресурсу та ефективність його просування в пошукових системах він не впливає, проте формує підсвідому довіру аудиторії користувача.

Ви заощадите час та зусилля, якщо придбаєте хостинг з одночасною реєстрацією доменного імені та встановленням WordPress. Тут краще віддати перевагу послуги хостинг-провайдера, який відразу включає в надання тарифного плану встановлення WordPress. В іншому випадку вам доведеться завантажити дистрибутив самостійно і надалі:

  • розпакувати архів та створити на сервері базу даних, використовуючи меню у своєму особистому кабінеті на сайті хостинг-провайдера;
  • ввівши логін, пароль та реєстраційні дані, перейменувати файл wp-config-sample.php на wp-config.php і відкрити його за допомогою текстового редактора із зазначенням хоста та бази даних з паролем;
  • завантажити файли в папку httpdocs, а потім розархівований дистрибутив на сервер.

Далі слід безпосередньо встановити WordPress, заповнивши необхідні інформаційні поля та вказавши необхідність індексації вашого ресурсу пошуковими системами.

Приступаємо до адміністрування сайту WordPress

Візуальні та функціональні параметри вашого ресурсу будуть визначатися обраною вами темою (шаблоном).

Тут зверніть увагу на такі нюанси:

  1. якщо розробка мобільної версії сайту не потрібна, достатньо шаблону з адаптивною версткою;
  2. перевага платних шаблонів у тому, що розробники регулярно їх оновлюють, надаючи інформаційну підтримку; крім того, заплативши ви знижуєте ризик створення шаблонного сайту;
  3. іншомовний шаблон здається приємнішим потенційним клієнтам, проте ефективніше вибрати англомовний шаблон і змінити  його, це працює на унікальність вашого ресурсу;
  4. Для встановлення вибраного шаблону потрібно завантажити дистрибутив із сайту розробника, потім вказати на сторінці встановлення шлях до нього та активувати шаблон.

Створення сайтів WordPress зручно тим, що налаштування ресурсу за допомогою адміністративної панелі не вимагає специфічних знань.

Що потрібно знати про роботу із загальними налаштуваннями?

Для того, щоб додавати контент через електронну пошту, потрібно ввести адресу сервера, порт, логін та пароль. Варіант – публікація оновлень в адміністративній панелі, проте слід позначити сервіс стеження за оновленнями у розділі «Сервіси оновлення».

Особливу увагу слід звернути на позицію «Читання»: тут важливо відзначити, що саме відображатиметься на головній сторінці, наприклад, одна зі статичних сторінок, якщо ви створюєте сайт із кількома статичними сторінками.

Для позиції «Налаштування обговорення» краще дефолтні налаштування, наприклад, «Модерація коментарів» та «Чорний список».

Позицію “Медіафайли” краще налаштувати “за замовчуванням”.

У позиції «Постійні посилання» оптимально вказати структуру посилань на оновлення.
Завантаживши логотип, назву та короткий опис сайту, можна переходити до налаштування зовнішнього вигляду та макета сайту (від налаштування Main Slider краще відмовитись, ця позиція ускладнює сайт). Візуальний матеріал завантажується у позиціях «Зображення заголовка» та «Фонове зображення».

Налаштування віджетів краще здійснювати в адміністративній панелі, переносячи потрібні елементи у сайдбар. Настійна рекомендація для новачків – краще відмовитися від тотального використання віджетів, наприклад хмари міток.

Налаштування меню сайту на WordPress та вибір плагінів

Алгоритм налаштування ресурсу в позиції «Зовнішній вигляд – меню» включає додавання потрібних сторінок верхнього рівня з вибором тексту посилання, що відображається в меню, і вибір області теми для відображення меню з наступною русифікацією теми.

Багато новачків дуже непомірно користуються плагінами, встановлюючи зайві розширення, які практично уповільнюють роботу ресурсу. Достатньо плагінів, що забезпечують безпеку сайту, що захищають вас від спаму, оптимізують під пошукові системи та підвищують юзабіліті.

Плагін найкраще завантажити з сайту розробника та встановити за допомогою опції «Завантажити плагін». Активувавши плагін, можна приступати до параметрів резервного копіювання (наприклад, отримувати дублі оновлень на електронну адресу).

Отже, вам залишилося пройти заключний етап створення сайту на WordPress: встановити коди сервісів аналітики та підключити ресурс до кабінетів для веб-майстрів, наприклад Google, щоб відстежувати ефективність роботи сайту.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас