Як зменшити ціну кліка в контекстній рекламі

OJ91E50-1

Отже, дане завдання – зменшити ціну кліка у контекстній рекламі.

Має сенс розписати рішення щодо пунктів.

  • Пункт перший.

Ставка на низько та середньочастотні фрази, які допоможуть уникнути високої конкуренції. Високочастотні фрази популярні, але конверсію адекватної назвати складно. До того ж, це дозволить вибрати і більш точні, відповідні формулювання. А чим запит точніше, тим більшим буде показник конверсії. Згідно зі статистикою, пік продажів спостерігається, починаючи з трьох слів. “Жирні” запити при цьому достатньо внести в лапки (див. пункт шостий).

  • Пункт другий.

Має сенс розділити компанію мінімум на дві – в одній відключити покази на РМЯ і залишити тільки пошук, а в другій – зробити покази тільки на РМЯ. В результаті має вийти дві компанії з однаковим набором оголошень, ключів та ставок. При цьому на РМС варто додати мотивуючі картинки, а на пошуку – мотивуючі слова. Це дозволить скористатися індексацією сітіар рекламної компанії, що оновлюється кожні 28 днів і дозволяє через три-чотири місяці потрапити до спецрозміщення, де найвигіднішим місцем буде третє. Пошук також має сенс ділити, розрізняючи параметри регіону, часу, відмінностей оголошень (див. третій). При цьому результати слід постійно тестувати і, при необхідності, коригувати.

  • Пункт третій.

Конкретний націлення. Переважно, орієнтований за часом. Наприклад, вечірній годинник часто недооцінює, а тим часом рівень відвідувань «з дому», як і покупок, у цей час дуже високий. Також важливо точно визначитись із регіонами показу. У цьому контексті не можна не згадати і про ефективність ретаргетингу, яку також називають «наздоганянням». Принцип її досить простий – після попадання користувача на сайт, його постійно “переслідує” рекламний банер компанії, реклама на партнерських сайтах, поштою і так далі. У цьому є навіть певний психологічний аспект, що збільшує момент впізнавання бренду та позитивнішого його сприйняття (через ефект повторення).

  • Пункт четвертий.

Поєднання. Тут має сенс говорити про два рівні. По-перше, координування маркетингових акцій та рекламних компаній, пов’язаних один з одним. Це дозволить скористатися так званим «напливом інтересу», хай навіть тимчасовим. По-друге, не робити однакові компанії для пошукових рекламних оголошень та контекстно-медійних мереж. Результатом такого підходу стане більш точне керування вартістю кліка та кількістю оголошень. При цьому не можна не помітити, що медійні мережі краще використовувати для ознайомлення, початкової розкрутки бренду. Вона може підійти і для компаній із великим рекламним бюджетом. Інакше все може вилитися у втрату бюджету та нульовий результат (з продажу).

  • Пункт п’ятий.

Ефективна реклама Тут має сенс говорити про створення релевантних запиту оголошень, з дублюванням ключа, оголошення та заголовка. Таким чином, ключ стає більш клікабельним, збільшуючи результативність рекламної компанії, підвищуючи СТР і даючи можливість знизити ціну за клік.

  • Пункт шостий.

Оператори. Дуже цікавим інструментом коригування ціни кліка можна вважати оператори. Їх декілька. Оператор “-” (мінус слова), що дозволяє виключати зі статистики запити з конкретним словом. «()» (угруповання) та «|» (“або”). «+», що дозволяє примусово вносити в статистику слова, що ігноруються пошуковою системою (статистикою підбору). « » (лапки), що дозволяє враховувати покази і слова, і всіх його словоформ, виключаючи словосполучення. Оператор “!”, що дозволяє враховувати виключно задану форму слова.

До речі, за допомогою операторів або спеціально налаштованих сервісів досить швидко можна зібрати всі цільові запити та відфільтрувати до точної частотності. Але повністю довіряти машині не варто. Вручну, наприклад, значно простіше вчасно помітити неправильно підібране ядро ​​або будь-які інші неточності, здатні в майбутньому серйозно вплинути на результат.

  • Пункт сьомий.

Відбір оголошень для показу, Карма. Позиція оголошення для показу в пошуковій системі залежить від конкретного показника – CTR, помноженого на ціну кліка. Високий показник означає високу позицію. Далі ранжування буде проводитись за ціною кліка.

Ранжування може залежати від вибраної стратегії та карми, якщо використовувати ці два пункти правильно. Так, наприклад, Яндекс пропонує набір нескладних правил, якщо їх дотримуватись – то можна отримати зі спецрозміщення солідну суму, а виплачувати з неї лише 5-10%. Виплата решти припаде на частку конкурентів, що не лише зручно, а й у якомусь сенсі навіть приємно.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас