Що таке Хостинг?

Що таке хостинг? Як замовити хостинг?

Після створення сайту постає питання: “Як розмістити сайт у мережі інтернет?”.
Для запуску сайту в мережі необхідно врахувати три моменти:

Перший наявність самого сайту.

Другий – вибір домену.

Третій – підбір хостингу.

При відвідуванні будь-якого сайту ми бачимо текстову та графічну інформацію. Для того, щоб кожен відвідувач міг подивитися або завантажити потрібну йому інформацію з вашого сайту в будь-який час, необхідно місце для її зберігання. Таким місцем зберігання є жорсткі диски спеціальних комп’ютерів, що мають постійний високошвидкісний доступ в Інтернет і оснащені необхідним програмним забезпеченням. Називаються такі комп’ютери сервером чи хостинг-сервером. Говорячи простою мовою, хостинг — це місце зберігання вашого сайту. Компанії, що займаються наданням місця для розміщення вашого сайту, називають хостинг-провайдером. Основне завдання хостинг-провайдера – надати якісний, цілодобовий доступ відвідувачам на сайти, що у них зберігаються. Для вирішення цього завдання відводиться окреме приміщення, де знаходиться сервер. Воно обладнане засобами пожежної та охоронної безпеки, підключено до автономних джерел живлення, має кілька виділених широкосмугових виходів в Інтернет. Знайти хостинг-провайдера не складає особливих труднощів, але слід правильно підійти до вибору хостингу. Зверніть увагу на які можливості має хостинг-провайдер.

Які можливості мають бути у хостинг-провайдера?

  1. Створення доменів третього рівня. Іноді може виникнути потреба у публікації додаткових розділів сайту. Наприклад, forum.site.ua, blog.site.ua.
  2. Створення та керування декількома поштовими адресами. Важливий пункт, оскільки більшість власників сайту створюють як мінімум три поштові адреси: info@site.ua, admin@site.ua, manager@site.ua.
  3. Технічна підтримка хостингу. Мабуть, найважливіша деталь під час виборів хостингу. Служба підтримки повинна працювати цілодобово, телефоном та електронною поштою. Оперативно і зрозуміло відповісти на всі питання, що виникають у вас у роботі з хостингом.
  4. Дисковий простір. На кожному сайті представлена ​​текстова та графічна інформація. Чим її буде більше, тим більше потрібно місця для її зберігання. Краще купити хостинг із невеликим запасом.
  5. Наявність величезного вибору тарифів. Чим більше представлено варіантів комплектації хостингу, тим краще, тому що зможете зробити оптимальний вибір саме для потреб вашого сайту.
  6. Обов’язкове автоматичне резервне копіювання ваших сайтів. У роботі сайту може статися збій, і тоді потрібно буде відновити сайт. Ви завжди можете завантажити останню збережену версію, а не починати все спочатку.
  7. Підтримка MySQL, PHP, FTP та інших функцій.
  8. Підтримка різних систем керування сайтом (CMS). Одна з найпоширеніших та функціональних платформ для створення сайтів WordPress має у багатьох хостинг-провайдерів спеціально адаптовані для неї функції та тарифи.

Яким має бути хостинг-провайдер?

  • Надійним. Сайт повинен працювати постійно та без збоїв. Для цього хостинг-провайдер має детально розроблений план дій. Наприклад, автоматичне резервне копіювання та відновлення даних, система моніторингу та оповіщення про збої, план робіт у позаштатній ситуації.
  • Безпечним. Хостинг-провайдер повинен захищати ваш сайт від DDoS-атак.
  • Гнучким. Не кожен хостинг-провайдер дозволяє додатково ставити своє програмне забезпечення. Звертайте увагу на ті хостинги, де ця функція здійсненна.

Ми з вами дізналися, що таке хостинг, хто такий хостинг-провайдер, і які можливості він повинен мати.

Давайте розглянемо основні види хостингу.

Віртуальний хостинг – найпопулярніший та економічний вид хостингу. Для кожного сайту виділяється певний обсяг дискового простору, вибраний за тарифним планом. За правильною роботою стежитимуть спеціалісти. На такому вигляді хостингу розміщуються більшість сайтів із відвідуваністю до 1000 осіб.

Віртуальний виділений сервер – це такий вид хостингу, який призначений для компаній, що розміщують декілька сайтів. Вам будуть надані права контролю та управління системними ресурсами.

Виділений сервер — вид хостингу, у якому ви берете у найм реальний сервер. Обслуговування сервера здійснюється хостинг-провайдером.

Колокація – це хостинг, при якому ви розміщуєте свій сервер у хостинг-провайдера.

Але кожен з нас ставив питання «Чому я не можу зробити свій комп’ютер сервером?»

Давайте розберемося разом. По-перше, сервер – це спеціальний комп’ютер із необхідним програмним забезпеченням. Ціна якого може сягати сотень тисяч гривень. По-друге, необхідний цілодобовий високошвидкісний вихід в інтернет мінімум від двох провайдерів. По-третє, необхідно переконатися, що ви можете постійно контролювати роботу сервера. І нарешті переконайтеся, що ви зможете самі вирішити будь-яку позаштатну ситуацію.

Як правило, перелічені пункти складні чи неможливі у реалізації. Тому набагато ефективніше, як правило, звернутися до хостинг-провайдера, який буде відповідальний за цілодобову роботу вашого сайту, його фахівці завжди дадуть відповідь на цікаві для вас питання і оперативно розберуться з позаштатними ситуаціями.

Декілька порад.

  • При виборі хостингу почитайте відгуки про хостинг-провайдер в інтернеті.
  • Коли ви приступили до створення сайту, проконсультуйтеся з розробником щодо вибору хостингу. На основі отриманої інформації ви можете купити хостинг, а можете довірити цей момент компанії-розробнику.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас