Що таке сайт донор?

Що таке сайт донор? Як вибрати сайт донор?

Донор мовою SEO – це сайт, що передає статичну вагу іншому сайту (акцептору)

Термін “сайт-донор” виник завдяки англійському словосполучення “link juice”, буквально “посилальний сік”. По асоціації була придумана схема, за якою сік слива переливався з однієї ємності (донора) в інші залежно від кількості посилань на ресурсі.

Як вибрати cайт донор?

Щоб знайти відповідний сайт-донор для розміщення посилання, доведеться витратити чимало часу, тому що багато хто на перший погляд підходящі майданчики відсіваються на наступних етапах перевірки.

Розберемо параметри, яким має відповідати сайт-донор.

Тематика
Тематика веб-ресурсу, що посилається, повинна відповідати тематиці вашого ресурсу. І що більше «точок дотику», то краще.

Тому якщо прямого зв’язку немає, треба працювати там, де є хоча б непряма.

Відвідуваність
Трафік донора так само важливий, як і його тематика. Відвідуваність сайту – один із основних параметрів, які впливають на вибір донора.

Аналізувати треба не лише загальний трафік, а й пошуковий: якщо переходи з пошуку – один з основних каналів генерації трафіку, це говорить про те, що, швидше за все, на сайт не накладено жодних санкцій.

Бани пошукових систем
Веб-ресурси, які потрапили до реєстру заборонених або підозрілих, — не найкращий вибір. Якщо посилання з такого ресурсу буде вести на ваш сайт, то він також може потрапити під фільтр.

Контент
Контент — один із найважливіших факторів ранжування, тому й для донорських майданчиків слід оцінювати його характеристики. На що дивитись: унікальність, регулярні поновлення, структура вмісту.

Вік домену
Цей допомагає нам переконатися, що сайт вже проіндексований пошуковими системами. Якщо веб-ресурсу менше року, то не варто використовувати його як донор.

На закінчення відмітимо, що вказані параметри працюють у сукупності. Тобто якщо сайт підходить лише по одному із цих пунктів, то він все-таки не ваш донор. Більш того, якщо веб-ресурс підходить за всіма параметрами, крім тематики та відвідуваності, його теж краще залишити осторонь. Оскільки тема та трафік – найважливіші критерії вибору, і при виборі майданчика пріоритет потрібно ставити саме на них.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас