Лінкбілдинг: як просувати сайт за допомогою посилань

ЩО таке LinkBuilding

Що таке лінкбілдинг і навіщо він потрібний? Чи працює ще купівля посилань? Як не потрапити під фільтри пошукових систем? Розповідаємо у цій статті.

Що таке лінкбілдінг?

Лінкбілдинг (від англійського link – посилання, building – будівництво) – це нарощування числа зовнішніх посилань, що ведуть на сайт. Зовнішні (або зворотні) називають посилання на ресурс з інших сайтів, блогів, форумів. Лінкбілдінг – одна з популярних практик SEO.

Навіщо це потрібно?

Мета сайту – отримувати трафік: відвідувачів та клієнтів. Щоб залучити користувачів, сайт повинен бути якомога вище в пошуковій видачі, краще — в топ-5. За даними лише 9% користувачів опускаються до кінця першої сторінки видачі, 59% відвідують лише першу сторінку пошуку.

Кількість зовнішніх посилань та їх якість – один із факторів, що впливає на позиції сайтів у пошуковій видачі. Пошукові системи вважають, що чим більше посилань на ресурс, тим він популярніший і якісніший. Посилання – це сигнал, що інформації із сайту довіряють інші портали.

Говорять, лінкбілдинг більше не працює. Це правда?

Щодо цього є різні думки SEO-фахівців. Найбільш поширене — таке: якісні посилання на сайт залишаються одним із важливих факторів, за якими пошукові системи ранжують ресурси у видачі. Але останніми роками пошукові системи все більше орієнтуються на поведінкові чинники.

Лінкбілдинг працює не тільки на SEO та продажу, він також розвиває бренд. Якщо посилання на сайт часто зустрічається на авторитетних ресурсах, читачі запам’ятовують компанію чи персону.

Якщо ми робимо хороший контент, на нас і так посилатимуться. Хіба ні?

Ідеально – коли інші ресурси самі розміщують посилання на ваш сайт. Але для цього він має бути відомим та авторитетним.

Більшість сайтів, яким потрібне просування, маловідомі. Тому доводиться добувати посилання самостійно: писати статті, огляди та інтерв’ю для ЗМІ, розміщуватись у каталогах та на картах, просити залишити відгуки та поділитись посиланням у соцмережах.

Де можна розміщувати посилання?

Наведемо кілька поширених типів сайтів, де розміщують посилання:

  • Тематичні сайти та ЗМІ. Якщо ресурс, що просувається, — сайт агентства маркетингу, логічно писати статті для видань про маркетинг та IT, а всередині матеріалів ставити посилання на свій ресурс. Найчастіше сайти готові розмістити корисний контент безкоштовно.
  • Блоги. Можна вести блог компанії на інших ресурсах та залишати посилання на свій сайт. Як правило, такий блог безкоштовний.
  • Сайти із відгуками. Краще, якщо відгуки залишатимуть справжні клієнти. Як мотивувати їх це зробити – читайте в нашому гайді SERM.
  • Соціальні мережі. Посилання на сайт можуть залишати вдячні клієнти разом із відгуками про компанію. Рекламний пост у блогера або на сторінці спільноти також додасть сайту «вага».
  • Карти в  Google. При створенні картки в Google Мій бізнес обов’язково потрібно залишити посилання на сайт компанії.
  • Тематичні форуми. Тут посилання мають приносити користь людям. Розміщувати марну рекламу не варто.

А чи можна купити відразу багато посилань на інших ресурсах?

Зворотні посилання можна придбати на біржах, таких як Sape, GoGetLinks, Miralinks. Біржі працюють по-різному. Так, на Sape можна купити розміщення на інших сайтах однієї пропозиції зі своїм посиланням. На Miralinks можна придбати публікацію статті з посиланням. Матеріал потрібно написати самостійно або замовити його на сайті, де ви будете розміщуватися.

Одне посилання біржі може коштувати від 10 до 10 000 гривень. Ціна залежить від якості контенту, відвідуваності сайту, концентрації цільової аудиторії. Важливо, що для розміщення потрібно вибирати якісні та релевантні вашій тематиці ресурси.

Пошукові системи можуть покарати покупку посилань?

Так, масова закупівля посилань називається посилальним спамом. Пошуковики з ним борються. Не можна нарощувати масу посилки різко – це неприродно. Якщо пошукові роботи запідозрять сайт у накрутці посилань, він може потрапити під фільтри. Його не показуватимуть у видачі, а сторінки втратить високі позиції. У такому випадку спочатку доведеться вивести сайт з-під фільтрів, а потім знову починати його просувати.

Потрібно комбінувати різні джерела та стежити за їх якістю. Чим більше посилань на сайт розміщено в авторитетних та популярних джерелах, тим краще на сайт реагують пошукові роботи.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас