Способи монетизації

як заробляти на сайті. монетизація сайту

Контекстна реклама

Контекстна реклама – це оголошення, релевантне тематиці сайту чи інтересам користувачів. Контекстна реклама може бути текстовою, графічною або відео.

Лідер контекстної реклами це Google AdSense. Мережа передбачає низку вимог до сайтів та розміщення реклами. Наприклад, за правилами заборонено підключення сайтів деяких тематик (онлайн-казино, файлообмінники, форуми, що не модеруються), не можна штучно накручувати покази та кліки. Також є правила щодо розміщення рекламних блоків.

Щоб додати на сайт контекстну рекламу, потрібно зареєструватись у рекламному сервісі та розмістити на сайті код. Оплачуються кліки за оголошеннями. При цьому вартість кліків залежить від ніші. За даними Netpeak, вартість кліка в Google Ads в залежності від тематики варіюється в діапазоні $0,10 – $0,24.

Рекомендуємо докладно вивчити правила співпраці, перш ніж подавати заявку на підключення до тієї чи іншої рекламної мережі. Порушення правил загрожує відключенням реклами та блокуванням рекламного облікового запису.

Банерні рекламні мережі

Банери – це невеликі графічні зображення (статичні чи анімовані) рекламного характеру.

Банерні мережі відрізняються більш лояльними вимогами. Модерація не така жорстка, а деякі мережі співпрацюють із будь-якими сайтами.

Принцип співпраці з банерними мережами: ви реєструєтеся в сервісі та встановлюєте на сайт код для показу банерів. Можна налаштувати показ банерів: вибрати тип банера, вказати місце розташування, заборонити нерелевантні тематики. Дохід нараховується за кількість переглядів банера або кількість кліків. Наприклад, ціна за 1000 показів варіюється від 1 до 200грн: все залежить від тематики сайту та конкуренції у ніші.

Кожна рекламна банерна мережа має свої вимоги. Як правило, це певна кількість унікальних відвідувачів, географія користувачів, тематика сайту.

CPA-мережі

CPA-мережі (скор. від cost per action, тобто оплата за дію) – це рекламні мережі, в яких власник сайту отримує оплату тільки в тому випадку, якщо користувач виконує якусь цільову дію (реєструється, заповнює форму, купує товар) .

Робота CPA-мереж будується на залученні рекламодавців та власників сайтів. Рекламодавець розміщує на сайті оффер (рекламна пропозиція) – текст, посилання, банер та опис своєї пропозиції. Тут же він зазначає вартість оплати.

Власник сайту або веб-майстер вибирає відповідний йому оффер і розміщує рекламу на своєму сайті. У разі виконання цільової дії користувачами власник сайту отримує оплату від рекламодавця за винятком відсотка CPA-мережі. У деяких мережах діють реферальні програми, коли власник сайту отримує відсоток із прибутку рекламодавця.

Партнерські програми (афіліативний маркетинг)

Партнерські програми – це реферальні системи, в яких можна отримувати прибуток від продажу чужого продукту чи послуги.

Суть афіліативного маркетингу в тому, що на своєму сайті ви рекламуєте товар партнера – розміщуєте рекламу, роздаєте купони, публікуєте посилання. Якщо користувача зацікавить пропозицію, він перейде за партнерським посиланням та придбає товар, а ви отримаєте певний відсоток від угоди. Сума винагороди від фактичного продажу посилань залежить від домовленості з партнером.

Приклади партнерських програм:

Aviasales.
Logaster.
Unisender.

Продаж рекламного місця

Можна не шукати рекламодавців та вигідні партнерки, а пропонувати розміщення рекламних банерів чи текстових оголошень. Цей варіант монетизації підійде, якщо сайт має стабільну відвідуваність у кілька тисяч людей на день.

Основний плюс цього способу в тому, що ви самостійно призначаєте вартість розміщення. Пряма реклама оплачується за домовленістю: вартість тисячі показів чи фіксована ціна розміщення.

Наприклад, ваш сайт присвячений туристичній тематиці. Ви можете розміщувати рекламу турфірм, товарів для туристів, страхових агенцій.

Спонсорований контент

Якщо на сайті є розділ статей або блог, який користується популярністю у читачів, можна публікувати матеріали від рекламодавців. Такі публікації називають спонсорованим контентом та партнерським матеріалом.

Для рекламодавців такий контент працює як реклама. Багато компаній шукають блоги з гарною відвідуваністю, щоб розмістити свої матеріали. Але важливо стежити, щоб публікації виглядали релевантно та відповідали тематиці сайту.

Вартість розміщення спонсорованого контенту визначає власник сайту. Це може бути фіксована плата за розміщення або вартість, залежно від розміру публікації. Можна пропонувати як розміщення статей, а й створення спонсорованого контенту. Наприклад, більшість великих майданчиків самостійно створює рекламний контент або ретельно редагує надані матеріали.

Прийом пожертвувань

Сайти з гарною відвідуваністю можуть просити пожертвувати гроші на розвиток проекту. Зазвичай такий спосіб монетизації практикують ресурси, які пропонують щось корисне на безоплатній основі. Це можуть бути цінні тематичні матеріали, безкоштовні послуги чи програми.

Звичайно, велику суму в цьому випадку заробити навряд чи вдасться. Але донати частково чи повністю покриють витрати на оплату домену та хостингу.

Щоб розпочати, потрібно розмістити на сайті форму з проханням про пожертвування. До того ж можна вказати певну суму або запропонувати користувачам самостійно вибрати розмір пожертвування.

Підписка на преміум-контент (paywall)

Paywall – це платна підписка на онлайн-видання. Працює так: сайт пропонує частину контенту безкоштовно та бере плату за детальніше вивчення матеріалів. Інші сайти безкоштовно дають можливість ознайомитися з анонсом та змістом статті, а вже на платній основі відкривають повний доступ.
Оплата за доступ до контенту сильно варіюється. Платежі можуть бути щомісячними чи щорічними. Цей спосіб монетизації дозволяє отримати безперервний дохід. Але контент має бути унікальним і справді цінним.

Монетизація даних

При взаємодії з відвідувачами сайти збирають чимало цінних даних користувача: географію, стать, вік, уподобання та інше. Звичайно, передавати третім сторонам персональні дані користувачів не можна. Але можна продавати анонімні неперсональні дані користувача: тип пристрою, демографічні дані, країну. Такі відомості можуть бути цікавими компаніям, які проводять різні дослідження інтернет-ринку.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас