Вміст БРІФУ, ТОП 10 питань

Вміст бріфу, топ 10 питань

Дати універсальну інструкцію щодо розробки брифа неможливо.

Тим не менш, ми зібрали список з 10 пунктів, які будуть доречні в брифах для більшості digital-проектів.

1) Інформація про компанію.

Цей пункт містить спільні питання. Наприклад, скільки років компанія працює на ринку, які особливості її ніші, продукту чи послуги. Такі питання дають виконавцю уявлення про продукт клієнта та його бізнес.

2) Опис продукту та його УТП.

Виконавець повинен отримати якомога більше інформації про продукт та сервіс клієнта. Навіть деталі іноді відіграють критичну роль. Наприклад, грамотний копірайтер може знайти та описати переваги сервісу, які клієнт не помічав або просто сприймав як даність.

3) Інформація про бренд.
До цього пункту відносяться відомості про брендбук, гайдлайн, фірмовий стиль клієнта і слоганів, які він використовує. Можуть стати в нагоді відповіді на питання про філософію бренду: як компанія хоче виглядати в очах клієнта і який меседж транслює через свої рекламні повідомлення.

4) Цілі і завдання.
Виконавець повинен чітко розуміти, що в результаті їхньої спільної роботи хоче отримати клієнт. Наприклад, клієнту потрібно збільшити місячний виторг на два мільйони гривень, і для цього виконавець повинен залучити на 20% більше лідів.

У брифах часто описують завдання, які клієнт ставить, спираючись на цілі бізнесу. Результат не завжди залежить від виконавця — текст, що продає, або якісно зроблений сайт не може гарантувати сто нових клієнтів.

5) Обмеження бюджету.
Добре, якщо ресурси клієнта сильно більші за те, що може знадобитися виконавцю. Але може виникнути й обернена ситуація — коли виконавець розуміє, що бюджету не вистачить для виконання поставлених KPI. Тому потрібно зробити розрахунки після брифінгу.

6) Детальна інформація про цільову аудиторію.
Мова не тільки про стать і вік, а й про інтереси аудиторії, середній чек бізнесу та особливості купівельної поведінки. Якщо замовник вже має портрети цільової аудиторії, можна попросити їх. Якщо він цим не займався, можна поспілкуватися з його менеджерами з продажу та дізнатися більше про клієнтів компанії.

7) Заперечення клієнтів.
Пункт, важливий для підрядників, які працюють із рекламою, маркетингом чи продажами. До нього відносять причини, які називають клієнти, коли вони не готові купити продукт чи послугу. Наприклад, “у вас високі ціни”, “я не знаю вашу компанію”, “у мене вже є постачальник”.

8) Інформація про конкурентів.
У брифі описують, що це за компанії та чим їх товари, послуги чи сервіс відрізняються від пропозиції клієнта. При вирішенні багатьох завдань буде корисною інсайдерська інформація. Наприклад, який у конкурента бюджет просування. Іноді клієнт це знає. Також можна уточнити, яких фраз слід уникати під час комунікації, ніж створювати асоціацій з конкурентами.

9) Приклади робіт, що подобаються замовнику.
Оцінка роботи часто суб’єктивна, особливо якщо йдеться про дизайн, сайти, текст. У співробітників клієнта є власний смак та творче бачення, тому під час брифінгу потрібно отримати референси від людини, яка затверджуватиме підсумкову роботу.

10) Організаційні моменти.

Потрібно з’ясувати все, що стосується термінів: коли потрібно надсилати пропозиції, на які етапи розбито роботу і коли потрібно здати проект. Також потрібно дізнатися, з ким ви будете взаємодіяти і хто затверджуватиме роботу. Іноді важливо уточнити, в яких програмах ви складатимете проект.

Суворих та «секретних» правил складання брифа не існує. Запитання можна ставити у будь-якій логічній послідовності, а для запису відповідей використовувати будь-яку зручну програму.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас