Розбираємось, що таке спливаючі вікна і навіщо вони потрібні на посадочній сторінці.
Поп-ап, або спливаюче вікно, зазвичай квадратний або прямокутний банер, який з’являється через деякий час після того, як користувач переходить на сторінку. Мета банера – залучити користувача до продажів: продати йому продукт, підписати його на розсилку, переконати його залишити контактні дані.
Поп-апи – інструмент для посадкових сторінок, який дійсно працює.
У цій статті розберемося, як створити поп-ап та які маркетингові пропозиції до нього можна «зашити»:
Для чого використовують блок поп-ап
1) Щоб зібрати базу “теплих” контактів. Для цього поп-апи використовують найчастіше. У листі, що випливає, розміщують форму передплати на розсилку або пропозицію залишити свій номер телефону. У першому випадку користувачам надсилають листи як продають, так і з корисним контентом. У другому номер передають у відділ продажу, щоб менеджери зателефонували користувачеві.
Іноді, щоб збільшити конверсію, користувачам пропонують бонус за передплату. Наприклад, безкоштовну електронну книгу, чек-лист чи невеликий email-курс. Цей бонус називається лід-магнітом.
2) Щоб зняти бар’єр першої покупки. У спливаючих вікнах також розміщують трипваєри. Це пропозиції товарів за символічною ціною – наприклад, навчальний міні-курс за 99 гривень.
Трипваєри потрібні, щоб встановити контакт із потенційним покупцем: він платить символічну ціну, а натомість залишає компанії свої контактні дані. Якщо клієнт вже має досвід невеликої покупки, ймовірність, що він погодиться на інші пропозиції компанії.
3) Щоб зменшити показник відмов. Відмова це коли користувач закриває сторінку майже відразу після того, як її відкрив. Щоб «зачепити» потенційних клієнтів, які мають намір піти, можна використовувати поп-ап. Його налаштовують так, щоб він з’явився в момент, коли користувач рухає мишу у бік закриття вкладки.
4) Щоб повідомити користувачам щось важливе не про продаж. Поп-апи можуть бути інформаційними: вони не збирають контакти, а повідомляють інформацію. У таких поп-апах немає форми зворотнього зв’язоку. Їх використовують, наприклад, щоб попросити користувачів вимкнути сервіс блокування реклами або попередження про збирання cookies.
Як зробити ефективний поп-ап
1) Поясніть, яку цінність отримає користувач після цільової дії. Використовуйте сильний заклик: користувач повинен зрозуміти, що дістанеться йому в обмін на контакт. Потрібно, щоб банер вирізнявся на тлі сторінки.
Поп-ап повинен відповідати контексту сторінки. У розділі товарів, наприклад, доречно запропонувати підписатися на розсилку акцій, а в блозі — на експертні статті на тему вашого бізнесу.
2) Вимірюйте ефективність спливаючого вікна. Тестуйте його розташування та розмір, окремі елементи та умови показу. Це допоможе знайти найефективніший варіант. Іноді працюють нестандартні прийоми.
3) Адаптуйте форми для мобільних. Форма повинна читатися з гаджетів і поміщатися на екрані повністю інакше користувачеві доведеться зменшувати масштаб екрану, щоб її закрити. Це може дратувати, і користувачі будуть йти.
4) Дайте можливість легко відмовитись від пропозиції. Також можна дати користувачеві можливість відмовитись самому: для цього варто додати кнопку «Не показувати більше» або «Я вже підписався».
5) Поп-ап повинен поєднуватися із сайтом з дизайну. Це буде виглядати естетично та викликати менше роздратування у користувачів. Приклад ненав’язливого і водночас помітного поп-апу, який витримує стилістику сайту:
Головне про поп-апи:
Поп-ап це спливаюче вікно. Найчастіше він з’являється через деякий час після того, як користувач заходить на сторінку.
- У поп-апах пропонують підписатися на email-розсилку, залишити ім’я та телефон для подальшого спілкування.
- Поп-апи також використовують для інформування про збирання cookies та для заклику вимкнути сервіс блокування реклами.
- Поп-ап може запускатися при натисканні на посилання, при скролі сторінки, через певну кількість секунд перебування на сайті або при спробі закрити сторінку.