Як скласти бріф для клієнта?

Як скласти бріф для клієнта

Що таке бріф?

Бріф – обов’язковий інструмент у digital. Без нього маркетолог, розробник чи спеціаліст з SMM не зрозуміє завдання клієнта.

Ми зібрали головне, що потрібно знати про бріфи.

Виникає питання – що таке бриф і для чого він потрібний?

Brief можна перекласти з англійської як “резюме” або “коротке зведення”. Бриф у маркетингу, digital та IT — це анкета, за допомогою якої підрядник знайомиться із клієнтом та із завданням. У брифі написано, у чому суть проекту, як і в які терміни його потрібно реалізувати, на які результати чекає замовник.

Часто в брифі також ставлять загальні питання компанії-замовника: наприклад, про розмір бізнесу, продукт або відносини з конкурентами. Такі питання допомагають виконавцю розібратися в бізнесі клієнта — це може стати в нагоді для виконання завдання.

Бриф занурює виконавця та замовника у завдання.

Навіщо він ще потрібен?

  1. У багатьох нішах брифінг – частина вирви продажів. Виконавець та замовник знайомляться, розуміють, чи підходять вони один одному. Тому багато компаній наполягають на брифінгу особисто або з відеодзвінком.
  2. Без брифінгу не вийде розрахувати вартість проекту. Цей етап дуже важливий: якщо виконавець “продасть” послуги надто дешево, є ризик отримати збитки. Або щонайменше знизиться мотивація виконувати завдання. Пропозиція із занадто високою ціною виявиться неконкурентоспроможною.
  3. Бриф – страховка для виконавця. На основі документа буде сформовано вимоги до проекту. Якісний брифінг зменшить ризик, що замовник не виконає вимоги клієнта.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас