Технічна підтримка сайту – постійне спостереження за створеним проектом. Забезпечення його безперебійної роботи. Виправлення помилок, виявлених у процесі використання. Захист від вірусів та несанкціонованих включень.
Вибір техпідтримки
Не варто думати, що після створення сайт працюватиме нормально сам. Завжди бувають збої та помилки. Згодом інформація просто застаріває.
Ідеальним варіантом буде, якщо веб-студія, яка створила ресурс, продовжить його обслуговування. Там відомі всі сильні та слабкі сторони проекту, можливі причини припинення роботи.
Інший варіант також можливий. Потрібно вибрати студію з добрим досвідом роботи в таких проектах. Якщо за використанням та оновленням сайту стежать професіонали, то це стане гарною підмогою у бізнесі.
Підтримка сайту
Поява нового домену в цифровій мережі починається з вибору хостингу з найвигіднішими умовами. Реєстрації та підтримки домену. Процес не простий і потребує знань та досвіду. З цього починається техпідтримка.
Для обслуговування та просування в інтернеті ресурсу до команди потрібно включити грамотних та освічених фахівців.
Працездатність ресурсу
Сучасна та стабільно працююча компанія розуміє, що веб-сайт не можна залишати без нагляду. Коли користувачі починають повідомляти про проблеми з доменом компанії, то вони втрачають час, а компанія партнерів – це втрачений прибуток.
Фахівець, який займається техпідтримкою постійно, зацікавлений у тому, щоб вирішити проблему швидко. Виникли проблеми з хостинг-провайдером, домен заблокований за несплату – включається працівник техпідтримки.
Послуги технічної підтримки:
- Перевірка безперервності роботи веб-ресурсу (аптайм), в ідеалі 100%.
- Системне адміністрування.
- Створення та зберігання резервних копій (бекапів)
- Зв’язок із службою підтримки хостингу.
- Відстеження своєчасного продовження договору, оплати місця на сервері.
- Налаштування пошти.
- Перевірка серверів DNS.
- Створення звітів та розвантаження даних.
Технічний фахівець постійно стежить за використанням домену, не потрібно додатково витрачати час і гроші на вирішення завдань.
Захист від злому
За статистикою, в середньому щодня зламується 30 000 нових сайтів. Майже все це легальні веб-ресурси для бізнесу.
Розкривають чужі платформи для отримання даних компанії, використання конфіденційної інформації, щоб завантажити шелл-код та отримати керування ресурсом.
Це відбувається, коли припущено помилки при розробці домену, або при використанні створені прості та популярні паролі.
Якісної технічної підтримки вдається захистити ресурс, гроші та бізнес від несанкціонованого входу до системи.
Контент наповнення та дизайн
Основним завданням контенту є створення образу сайту, здатного в конкретній галузі економіки посунути його на верхні позиції у просторі інтернету.
Контент-підтримка – заповнення актуальною інформацією ресурсу.
Оновлення наповнення інтернет-майданчика відбувається постійно. Змінюються правила користування, законодавство. Поновлюються інформаційні ресурси.
Content Design – дизайн видимого контенту, створення єдиного стилю та бренду.
Контент-підтримка та дизайн включають оновлення та оптимізацію:
- тематичних статей;
- інструкцій користувача;
- графіки, зображення, анімації.
Зрозуміло, що для повноцінного супроводу веб-ресурсу потрібна команда спеціалістів. Веб-розробник для технічних послуг. Копірайтери та дизайнери – оновлення контенту. SEO спеціаліст для просування сайту у пошукових системах.
Договір про технічну підтримку
Існує два види співробітництва: одноразовий та постійний. Який вибрати, вирішує клієнт, але це залежить від завантаженості та заповненості сайту.
Одноразовий застосовується, коли замовник звертається при необхідності, з проблемами, що виникли. Ціна послуги залежить від обсягу та складності проблеми.
Постійне – це постійне обслуговування з абонентською платою. Можна укласти договір обслуговування один раз на три місяці, на місяць або постійне.
Перевагою абонентського договору є висока доступність інтернет-платформи, без втрат часу та грошей. Веб-ресурс обслуговують спеціалісти всіх необхідних напрямків. Немає потреби приймати їх на роботу, виплачувати заробітну плату та податки.
Що необхідно включити до договору:
- Термін дії.
- Вартість послуг та строки оплати.
- Права та обов’язки виконавця та замовника.
- Відповідальність порушення умов договору.
- Форс-мажор (виконавець не може відповідати за збій у роботі з вини хостинг-провайдера).
Такий підписаний договір є гарантією того, що виконавець моніторитиме ресурс, оновлюватиме та захищатиме його.
А замовник регулярно оплачувати послуги та надавати інформацію, що включає необхідні для роботи відомості.
Коли ресурс виділяється на загальному фоні актуальністю, надійністю та простотою у зверненні кількість клієнтів збільшується.
Укладання договору на обслуговування домену з веб-студією гарантує якісне інформаційне та технічне супроводження, регулярне оновлення контенту, консультації з усіх питань та просто людське ставлення до проекту.