Молоді сайти – це веб-ресурси на доменах, які тільки-но куплені і раніше ніде не використовувалися. Також до молодих сайтів можна віднести веб-ресурси до року, які не були оптимізовані, і контент яких не змінювався з моменту відкриття.
За роки роботи в SEO я чув від клієнтів багато різних питань після того, як сайт створено та викладено на домен. Найпопулярнішим був такий: «Коли ми побачимо та відчуємо результати просування?».
Запам’ятайте золоте правило SEO: якщо ви забули про сайт, він забув про вас.
Що відбувається із молодим сайтом після відкриття?
- Насамперед потрібно виконати необхідні роботи з так званої оптимізації сайту.
- Після відкриття новий сайт потрапляє під фільтр пошукової системи Google – «Пісочниця». Тобто сайт не має довіри, тому пошуковик стежить за тим, як він розвивається. Ранжування таких сайтів дуже відрізняється від вікових.
- Індексація такого сайту дуже повільна і проблематична. Пошукова система Google має краулінговий бюджет для кожного сайту. Молодий сайт цього бюджету практично не має. У 90% випадків у перший місяць у сайту потрапить в індекс пошукової бази і в пошукову видачу лише одна сторінка? “Головна”. Однак ранжуватися (брати участь у пошуку під оптимізовані запити) вона не буде, і це нормально для новачків. Також дана сторінка потрапить у видачу лише після оновлення пошукової системи.
Скільки часу просувається молодий сайт чи скільки чекати?
Як я написав вище – все індивідуально. На мій досвід, це займе 6-8 місяців. Ви скажіть: Не може бути! Чому так довго? Багато компаній дають гарантії на перший місяць просування тощо».
Добре, тоді давайте уявимо, що ми – пошукова система, яка перейшла на ваш сайт. Отже, ми вперше зайшли на сайт, намагаємось його завантажити. Цим займається головний бот-індексатор, який завантажені сайти (документи) перекладає у свою базу. Коли робот покладе ваш ресурс у свою базу, він побачить, що сайт потрапив до нього вперше і відразу помістить його в так звану «Пісочницю».
Ще трохи заглибимося у роботу робота Індексатора. Він щодня завантажує мільйони сторінок, і, швидше за все, на вашу тематику він уже має тисячі веб-ресурсів. Дані сайти зі своєю історією, зі своїм трастом (довірою) та віком. Тепер уявіть чому ваш ресурс повинен викликати довіру, якщо про вас нічого не знають і бачать вперше.
Що зробити молодому сайту для завоювання довіри пошукових систем?
Не йтиму в технічні рекомендації. Приступимо до розгляду нашого питання.
Внутрішні роботи:
- Насамперед ресурс має бути правильно структурований і логічний як користувачів, так пошуковика. Потрібно продумати правильну структуру перед відкриттям чи найближчим часом.
Для цього вам знадобиться ПОВНЕ семантичне ядро з вашої тематики та його посторінковий розподіл. Тільки після цього можна зробити правильну та логічну структуру. Незабаром ми напишемо статтю: “Як зібрати повне семантичне ядро”. - Аналізуйте конкурентів та додавайте «фішки», які є у них. У цьому бажано зробити краще, т.к. вони спеціально все продумали задля досягнення поставленої мети. Вам же потрібно оминути своїх конкурентів.
- Створіть розділ «Блог» або «Статті» та постійно заповнюйте його корисним контентом. При цьому, крім вас, ніхто не напише статтю краще, якщо, звичайно, ви знаєте свою тематику.
- Якщо у вас інтернет-магазин, обов’язково вкажіть таку інформацію: як зробити замовлення, як сплатити, як дістатися до вас і т.д.
- Обов’язково напишіть оптимізований контент до основних розділів, а краще до всього.
- Якщо немає сторінки з відгуками про ваш сайт, то обов’язково зробіть. Просіть клієнтів написати чесний відгук про вашу роботу, про вашу компанію. У майбутньому це сприятиме довірі та повазі клієнтів та партнерів.
- Зробіть сторінку FAQ (часті питання) і заповніть її. Також обов’язково зробіть форму для можливості надсилання питання.
- Створіть сторінку «Новини» та регулярно наповнюйте її корисним контентом на вашу тему. Утримуйте увагу клієнтів, не пишіть не тематичні та не цікаві новини.
- Оформіть розділ “Відео”. Регулярно знімайте та викладайте туди цікаві огляди.
- Додайте сертифікати та ліцензії на сайт, правильно оптимізуйте їх.
- Якщо компанія має історію, то створіть відповідну сторінку і опублікуйте там текст.
Зовнішні роботи:
- Обов’язково зробіть сторінки в соціальних мережах, регулярно їх ведіть, шукайте потенційних клієнтів та запрошуйте до своєї групи.
- Не забувайте про ресурс Twitter. Ведіть його, пишіть туди для прокачування облікового запису. Він дуже допоможе для індексації нових чи не проіндексованих сторінок.
- Знайдіть тематичні форуми, заведіть там обліковий запис, пишіть та відповідайте на запитання. Саме відповідайте та допомагайте, а не просто розставляйте посилання на ваш ресурс для нарощування маси інтернет-ресурсу.
- Якщо ви продаєте товар, додайте пріоритетні картки на Яндекс.Маркет.
- Обов’язково запустіть контекстну рекламу в Яндекс.Директ на пріоритетні напрямки.
- Знайдіть каталоги, куди можна додати ваш сайт, та додайте його. Якщо про вас написали негативний відгук, не сплачуйте адміністраторам ресурсу за видалення, а дай відповідь на нього. У випадку, якщо в негативному відкликанні написано правду, погодьтеся з опонентом і компенсуйте негатив.
- Заведіть свій канал на YouTube та дублюйте туди свої матеріали. Не забудьте про оптимізацію цього каналу.
Дотримуйтесь цих рекомендацій, вони допоможуть вам прискорити вихід з-під фільтра молодих сайтів, покращити їх індексацію та завоювати довіру користувачів.