Сніппет – це невеликий інформаційний блок, який описує у видачі пошукової системи знайдений на запит документ. Дозволяє користувачеві дізнатися про інформацію про вміст сторінки без переходу на неї. Містить заголовок, опис (фрагменти документа), посилання та іноді інші елементи (фавікон, швидкі посилання, режим роботи, дату зміни тощо).
Значимість сніпету
У SEO сніпет грає важливу, але іноді недооцінювану гідно роль – впливає на CTR у видачі. Привабливе опис, що найкраще відповідає на запит і чіпляє користувача, допомагає реалізувати потенціал знаходження сайту в топі. Завдяки красивому, інформативному і релевантному сниппету сайт, що знаходиться навіть на нижчих позиціях, може отримувати більше трафіку, ніж ресурс, що ранжирується, з невдалим описом. Тому робота над клікабельністю у видачі дуже важлива, а одне із завдань сучасного SEO – підвищення якості представлення сайту у пошуку.
Формування сніпету
Сніппет формується пошуковими системами автоматично з контенту сторінки, що найбільше відповідає на запит користувача або заздалегідь заготовленого веб-майстром як універсальний загальний опис змісту сторінки. Довжина елементів фіксована. У різних пошукових системах заголовок знаходиться в межах 70-80 символів, опис займає 160-240. Заголовок найчастіше береться з тега Title. Тому при його заповненні важливо застосовувати ключові слова на початку, скоротити використання стоп-слів, створити інформативну та бажано привабливу пропозицію.Сніпет зазвичай підтягується з тега Description або контенту сторінки.
Сніппет у Google
Формування сніпету відбувається головним чином із вмісту Title та Description. Для опису може бути використаний інший фрагмент, якщо Description не заповнений або малоінформативний.
У Google також є розширені сніпети, доступні для сайтів, на яких є:
- контакти
- відгуки
- медіафайли
- рецепти
- товари
- коментарі
- мобільні додатки
- авторський контент.
У таких сніпетах, залежно від типу контенту, можуть виводитися ціни та характеристики товарів, рейтинги у вигляді зірочок, кількість відгуків, зображення, швидкість приготування страви за рецептом тощо.
Вплинути на вигляд сніпету можна:
змінивши Title та Description;
додавши мікророзмітку schema.org у код. Для зручності її створення є спеціальний інструмент – “Майстер розмітки структурованих даних”. Він допомагає легко розмітити необхідні фрагменти, потім готовий код треба додати на сайт;
ще простіше, використовуючи інструмент “Маркер” у Search Console. Він дозволяє вказати тип даних, не додаючи теги до коду сайту. Розмітити можна одразу кілька однотипних сторінок.