Коли ми читаємо на сайтах різних компаній розділ “Про нас” або “Про компанію”, мимоволі відбувається дежавю – десь я вже бачив подібні формулювання про “стабільно розвивається”. Легко підставити назву будь-якої організації бренду, більшість таких текстів не цікаві навіть співробітникам.
Навіщо ми пишемо текст “Про компанію”
Здається, більшість підприємців вважає, що цей розділ потрібен для самовихвалянь, перерахування всіх медалей, грамот і заслуг. За допомогою різних сертифікатів можна підвищити довіру, а нагороди справді допомагають у формуванні іміджу. Але місії та цінностей компанії недостатньо, щоб залучити цільових клієнтів, особливо якщо ваш продукт належить до преміального сегменту, b2b чи ваша компанія знаходиться у сфері послуг. Саме розділ “Про компанію” допомагає вирішувати це завдання – сформувати довіру у потенційного клієнта, відправити далі шляхом прийняття рішення про укладення угоди, купівлю товару чи послуги.
Кому ми пишемо цей текст?
Важливо розуміти, що від початку адресатом повинен бути користувач, який зайшов на ваш сайт. Головний фокус уваги – на його болі та інтереси, а потім уже можна розповідати про ваш бізнес та всі досягнення вашої компанії. У вас має бути розуміння вашої цільової аудиторії та портрет клієнта. Без цього вибрати стиль подачі інформації, графічні прийоми тощо.
Основна помилка будь-якого бізнесу – уявляти себе в ідеальному світлі, позиціонувати себе так, ніби у вас немає жодних мінусів. Люди чудово розуміють, що такого не може бути, тому спирайтеся на справді сильні сторони. Якщо ви робите якісне взуття із натуральних матеріалів вручну, то не потрібно говорити про низьку вартість. Це явно не викликає довіри до продукту, навіть якщо ви дійсно продаєте товар за ціною, нижчою, ніж у інших. Щоб не провалити самопрезентацію, включайте в текст переконливі цифри та докази вашої експертності, кейси, які покажуть, чим ви кращі за інших.
Як і що ми пишемо в тексті “Про компанію” або “Про нас”
Стиль усіх текстів на сайті має бути єдиним. Якщо ви спілкуєтесь з клієнтом як з приятелем, то буде дивно застосовувати іншу текстову подачу в розділі “Про компанію”. Не забуваємо про цільову аудиторію та спілкуємося зрозумілою та близькою для неї мовою. Наприклад, про компанію, яка продає товари для новонароджених, текст складатиметься для молодих мам, тому емоційності в ньому буде більше, ніж у тексті для інвестиційної компанії. Недоречна мова або звернення до аудиторії може зіпсувати імідж бренду, вплинути на лояльність компанії та знизити прибуток. Добре, якщо в розділі компанії є можливість поставити фотографії з керівництвом, співробітниками або відеоконтент, який познайомить користувача з робочим процесом і т.п. Це дозволить дати більше інформації, ніж текст. Бажано використовувати унікальний візуальний контент, а не стікові зображення, оскільки вони знижують довіру до компанії, бренду.
Як користувач приходить у розділ “Про компанію”
Про цей момент більшість компаній забуває, але шлях користувача до сторінки, де розміщено інформацію “Про компанію”, досить важливий. Аналіз карти шляху потенційного клієнта допоможе визначити, де знаходяться точки ухвалення рішень, додати на них посилання на сторінку, щоб підвищити довіру відвідувача.
Варто додати до цього розділу посилання на соціальні мережі компанії або запропонувати передплату на email-розсилку в обмін на будь-яку знижку або бонус. Так ви отримаєте можливість розпочати з користувачем діалог та зберегти контакт.