Не всі компанії можуть собі дозволити утримувати власну команду для тестування, але без цього є ризик запуску неякісного продукту. Своєчасна перевірка сайту дозволяє уникнути непотрібних конфліктів із клієнтами.
З чого розпочинається перевірка якості?
Відразу після верстки або навіть на етапі розробки ми стежимо за тим, щоб сайти відповідали певним стандартам. Це перший етап перевірки. Для кожного тарифу існує власний чек-лист із вимогами, за якими ми рухаємось під час коригування. Якщо на цьому рівні виявити більшість проблем, то набагато простіше вирішити їх, і не доведеться докладати великих зусиль.
Які пункти включені до чек-листів?
Це вимоги до логотипу, слайдера, меню, блоків, категорій та контенту. Наприклад, там йдеться про те, що дизайнеру потрібно поєднувати певні кольори, шрифти. текст легко читався на тлі. Ми перевіряємо всі кнопки та посилання, пункти меню мають бути клікабельними та вести на потрібні сторінки. Потрібно пройтися багатьма важливими пунктами, які впливають на коректну роботу сайту.
Перевірка на адаптивність?
Обов’язково сайт перевіряється на адаптивність верстки, він повинен скрізь відображатися без помилок. Ми перевіряємо у різних браузерах, популярних дозволах на ПК та мобільних пристроях.
Чим відрізняються адаптивні сайти від тих, що не підлаштовані під мобільні пристрої? Адже їх також можна дивитися з екрану смартфона — це питання іноді задають замовники.
Неадаптивні сайти дійсно можна переглядати з телефону, але він буде дуже незручний у використанні. Потрібно збільшувати або зменшувати сайт для екрану смартфона, намагаючись потрапити за потрібними посиланнями. Деякі сайти ми перевіряємо вручну, але здебільшого намагаємося проганяти сайти у спеціальній програмі відразу за кількома дозволами. Веб-студія Megagroup.ru щомісяця продає від 1000-1400 сайтів без автоматизації деяких процесів важко впоратися з такими обсягами.
Коли відбувається другий етап перевірки?
Після перевірки для публікації в каталозі сайтів щодо готових рішень. Покупець може перегорнути каталог, вибрати та купити сайт, і якщо клієнт робить редизайн на базі нашого готового рішення, то ми ще раз проганяємо його за чек-листом. Також проходимося обов’язковими елементами, дивимося десктоп і адаптацію. Загалом кількість перевірок залежить від тарифу, і щось йде на контроль завжди, а щось тільки після проведення оплати.
Третій етап теж є, але адже сайт вже у клієнта? Навіщо потрібно перевіряти сайт, який вже працює?
Наші сайти перевіряються на етапі після продажу за всіма вимогами залежно від тарифу. Відділ збирає список помилок, якщо вони є: чекаємо баги, що повторюються, і звертаємо на них активну увагу.
Окрім готових рішень та сайтів, ви займаєтеся перевірками якості виконання інших послуг веб-студії?
Так, ми оцінюємо, як виконаний редизайн, підключено меню та відстежуємо якісний рівень інших додаткових робіт.
Ви спілкуєтеся з клієнтами?
Так, у нас з’явилися співробітники, які мають обов’язки дзвінки клієнтам з метою отримати фідбек. Що їм подобається у нашому продукті, а що хотілося б змінити. Також ми прослуховуємо дзвінки, щоб зрозуміти, які моменти можуть цікавити чи турбувати клієнта.
Скільки часу потрібно новому співробітнику пропрацювати у веб-студії, щоб вникнути у все, що відбувається у відділі якості?
Спочатку він має навчитися термінології, вивчити тарифи, внутрішню платформу, познайомитися із системою управління сайтом та чек-листами. Новачки беруть участь у етапі перевірки сайтів після продажу, де помилок практично немає, але, звичайно, є, що покращити. Приблизно півроку потрібно новому співробітнику, щоб перевірити якість на всіх етапах. Я вважаю, що такі занурення проходять у кожного індивідуально, і хтось швидше вливається, а комусь потрібен час, це цілком зрозуміло. Неможливо навчитися всього одразу за місяць. Частина інформації забудеться і помилки нікуди не подінуться. Тому ми намагаємося відстежувати прогрес наших співробітників, допомагати їм та підтримувати. Пояснювати позицію, що спочатку якість, а потім кількість. Як і має бути у подібному відділі, все логічно.