Сьогодні ми поговоримо про те, що таке домен та як правильно підібрати доменне ім’я. Домен це ім’я сайту в мережі інтернет. Наприклад: eschool.icu – це домен сайту онлайн-школи. Google.com – це домен пошукової системи Google.
Як правильно підібрати домен?
Напевно, вам відома приказка «Як корабель назвеш, так він і попливе». Тому до підбору домену необхідно підійти з усією відповідальністю.
Пропонуємо до вашої уваги 12 рекомендацій щодо вибору домену:
- Домен має бути максимально коротким. Приклад: facebook.com, vk.com, але такі імена майже всі зайняті, так що спробуйте підібрати коротке доменне ім’я, не відхиляючись від теми сайту або імені компанії.
- Домен повинен легко запам’ятовуватися.
- Домен повинен, наскільки можна, відображати тематику сайту. Наприклад, сайт про ландшафтний дизайн – Greengarden.
- Домен повинен легко вимовлятися. Зателефонуйте своєму родичу, другу чи колезі та попросіть його записати ім’я сайту, яке ви йому скажете. Перевірте правильність написання. Таким чином ви зрозумієте, чи правильно набиратимуть ім’я вашого сайту в браузері потенційні відвідувачі.
- Домен повинен відображати назву компанії чи сферу її діяльності.
- Домен повинен асоціюватися з вашою компанією (назвою та/або її діяльністю). Наприклад: kp.ua асоціюється із газетою «Комсомольська правда». Компанія «АБВ», якщо вона займається миттям вікон, може зареєструвати домен «myjemovikna.ua», і він теж буде асоціюватися з діяльністю компанії.
- У домені не повинно зустрічатися, наскільки можна, «складних» букв. Коли українське слово перекладається на латиницю, одній літері українського алфавіту може відповідати кілька літер латинського алфавіту або навіть буквосполучення.
Пам’ятайте про транслітерацію. Приклад, якщо ви робите сайт, присвячений книгам, то не обов’язково використовувати слово book, а можна просто використовувати слово knyga. - Використовуйте різні словники, щоб з’ясувати значення слів. Якщо необхідний домен у транслітерації або перекладі англійською мовою вже зайнятий або складний у вимові та написанні, скористайтесь словниками інших мов для підбору простого домену будь-якою з існуючих мов.
- Якщо домени, що вас цікавлять, зайняті, то можна використовувати цифри на додаток. Наприклад: vikna34.ua, garden34.ua.
- Правильно вибирайте домен та його зону, звертайте увагу на те, щоб вони відповідали один одному.
- Якщо домен зайнятий, спробуйте самі придумати оригінальне та незвичайне ім’я.
Зверніть увагу на список обмежень щодо написання домену
- Домен не може бути довшим за 63 символи.
- У домені можуть використовуватися латинські літери, цифри та дефіс. У доменній зоні .укр можуть використовуватись лише літери українського алфавіту, цифри та дефіс.
- Обмеження за довжиною імені домену, неприпустимість використання лише одних цифр, можуть застосовуватися адміністраторами національних доменів.
Якщо ви плануєте зареєструвати свій домен за межами української доменної зони, необхідно ознайомитися з умовами реєстрації тієї зони, в якій ви хочете придбати свій домен. Іноді може скластися така ситуація, коли ви визначилися з доменом або навіть зареєстрували його, але він дістався іншим. Давайте розберемося як таке може статися.
Чому домен дістався іншим?
- Не вчасно зареєстрований домен (до відкриття сайту, домен вже був куплений кимось іншим).
- Неуважно сприйняли умови договору з реєстрації домену.
- Зареєстрували корпоративний домен не так на юридичну особу, але в співробітника фірми (співробітник звільнився і забрав домен із собою).
- При звільненні системного адміністратора не змінили паролі керування доменом.
- Забули під час здійснення оплати за перереєстрацію домену на наступний термін.