Аудит сайту
Що таке SEO-аудит (аналіз сайту) та як його проводити?
Вирішили просувати сайт у пошукових системах? Чудово! Але не поспішайте витрачати бюджет на рекламу: спочатку перевірте свій ресурс на наявність помилок і проблем.
Розглянемо, що таке аудит сайту: навіщо і як його потрібно проводити?
Що таке SEО-аудит сайту?
Що таке SEO: це набір заходів для підвищення значущості сайту в пошукових системах і, як наслідок, залучення пошукового трафіку (втім, про це ви вже знаєте з попередніх постів :)). Аудит – це оцінка якості сайту за певними критеріями: ми аналізуємо сайт, перевіряємо відповідність вимогам пошукових систем, які визначають якість сайту. Все це дозволить зрозуміти, що саме варто зробити, щоб покращити ранжування сторінок та залучати на сайт більше користувачів із пошуку.
Навіщо потрібний SEO-аудит?
Онлайн-аудит виявляє сторінки. SEO-аналіз дає можливість оцінити, наскільки ваш сайт «подобається» пошуковим системам і які зі знайдених помилок потрібно виправити. Завдяки такому аналізу ви зможете не лише оцінити перспективи свого проекту, а й виділити пріоритетні виправлення.
Залежно від того, як пошуковик оцінить вашу сторінку, залежить місце, на якому опиниться ваш сайт у результатах пошуку за певним запитом. При низькій якості сторінки вона може бути видалена з пошуку та не брати участь у видачі. Аудит виявляє сторінки, які потребують доопрацювань, і на його основі можна скласти список необхідних правок для сайту.
Якщо пошуковик при обході сайту вважав сторінку недостатньо якісною, вона перестає враховуватися при ранжируванні сайтів у момент показу користувачеві видачі на його запит.
Аудит може принести велику користь там, де умовно погані сторінки заважають ранжуватися хорошим. Наприклад, інтернет-магазин може збільшити цільовий трафік, якщо виправить товарні сторінки, які пошуковик сприймає як дубль через некоректне оформлення або низьку якість. Аудит допомагає такі сторінки зловити, і невеликі редагування на них принесуть трафік.
Виходить, що головна мета аудиту – виявити найдоступніші способи збільшення трафіку на сайт загалом і певні сторінки зокрема. Після аудиту варто провести аналіз, скласти план робіт і на перший план винести ті, які принесуть найбільший ефект за найменших витрат на їх реалізацію.
Низькі позиції сайту у пошуку можуть бути не лише результатом конкретної помилки, але й сукупності факторів. Тому не варто виключати зі списку дрібні доробки, які можуть здатися незначними. Коли всі найважливіші роботи вже зроблено, внесення окремих коригувань може зробити сайт більш релевантним для пошукової системи за сумою оцінок показників сайту при його порівнянні з конкурентами.
Тому перед стартом робіт з оптимізації сайту необхідно провести аудит та виправити виявлені помилки, щоб зачистити фон та розуміти, що відбувається з сайтом у результаті конкретних робіт з просування.