SEO-фахівці сперечаються, чи мають тексти бути унікальними. Одні вважають, що повинні, тому що унікальність дозволяє текстам займати перші позиції в пошуковій видачі. Інші думають, що текст може бути й не унікальним — головне, щоб він приносив користь.
Унікальність тексту – один із параметрів SEO-аналізу текстів. Вона показує, скільки відсотків тексту без змін взяли із уже існуючих джерел. Якщо унікальність тексту 0%, значить, його повністю скопіювали з інших сайтів. Якщо 100% – збігів з іншими джерелами немає.
Є стала думка, що для статей, постів, описів послуг хороша унікальність — від 90%.
Навіщо перевіряють унікальність тексту?
Унікальність перевіряють викладачі, замовники контенту та копірайтери.
Замовники контенту перевіряють унікальність з цієї причини — щоб зрозуміти, чи автор не скопіював статтю з іншого ресурсу. А ще вони намагаються зрозуміти, як на текст відреагують пошукові системи. Багато хто думає, що висока унікальність — одна з характеристик хорошого тексту.
Копірайтери перевіряють унікальність тексту, щоб зрозуміти, чи змогли вони виконати вимоги замовника і досягти потрібного відсотка унікальності. Якщо ні — переписують текст, щоб отримати умовні 98%, вказані у ТЗ.
Як унікальність впливає на SEO насправді?
Точної відповіді немає, думки розділилися. Одні перевіряють унікальність, щоб переконатися в сумлінності автора. Інші вважають, що висока унікальність допомагає потрапити до топ пошукової видачі. Вони посилаються на поради пошукових систем.
Google не говорить про унікальність прямо, але рекомендує створювати оригінальний контент.
Google у введенні в пошукову оптимізацію рекомендує орієнтуватися на інтереси користувачів: “Створення привабливого та корисного контенту, мабуть, важливіше для популярності сайту, ніж будь-який із перерахованих тут факторів”.
Для пошукових систем головне – наскільки сайт корисний та цікавий користувачеві. Тому вони орієнтуються не так на окремі параметри текстів, а як на поведінкові чинники