Що таке квіз-маркетинг та як він допомагає знаходити клієнтів?

quiz time

Онлайн-тести та вікторини – розвага, яка може приносити нових клієнтів та корисні інсайти для маркетолога. Розповідаємо, як це працює.

Як квізи працюють у маркетингу?


Квіз, з англійської — вікторина, — це легкий спосіб розважитись та дізнатися нову інформацію. Бренди використовують ігрову динаміку квізів, щоб привернути увагу аудиторії і при цьому не злякати їх прямою рекламою свого продукту.

Дослідження показують, що користувачі відкривають 82% квізів, які трапляються їм у стрічці, та активно діляться результатами після проходження. Причина такого успіху формату в тому, що він не вимагає від користувача зусиль, не займає багато часу, але допомагає розважитися, не випускаючи з рук телефон.

Відповідаючи на запитання тесту, людина отримує індивідуальні рекомендації, варіанти вирішення своєї проблеми за допомогою рекламованого продукту, подарунок чи знижку. Маркетологам такий формат дозволяє знизити вартість клієнтських заявок у 2-4 рази.

Квізи допомагають маркетологу:

  • збільшити час знаходження користувачів на сайті;
  • дізнатися потреби та переваги клієнтів, сегментувати аудиторію в інтерактивному форматі;
  • охопити більше потенційних покупців через репости та «вірусний» характер результатів тесту;
  • розповісти про товари та послуги у привабливій ігровій формі;
  • підвищити рівень довіри до бренду;
  • допомогти клієнту визначитися з вибором та підвести його до покупки.


Види квізів


Квіз — насамперед інструмент комунікації, тому при виборі його формату слід відповісти на два запитання:

  • що ви хочете розповісти своїй аудиторії?
  • і що хочете дізнатися про неї?


Від цього залежатиме вид квізу.

Опитування


У цьому квізі немає правильних та неправильних відповідей. Опитування націлене на отримання емоційної реакції, збирання візуальних уподобань або описових характеристик користувача.

Опитування «Яка ти картопля?» і «У якому місті світу тобі треба жити?» найчастіше не вирішують бізнес-завдання, але допомагають підтримувати контакт з аудиторією та активність у спільнотах. Їхня мета — у ненав’язливій формі виявити переваги користувача, щоб надалі формувати для нього більш персоналізовані пропозиції.

Тест


Цей формат часто використовують у рекламних інтеграціях. Далеко не завжди споживач має уявлення про те, як працює конкретний продукт або послуга. Призначення тесту – освітнє. Він допомагає в ігровій формі розповісти про корисні властивості продукту, контекст його використання, можливості самого користувача. У такому форматі можна і розповісти про асортимент страв у меню, допомогти читачкам розібратися в течії фемінізму чи переваги різних моделей автомобільного бренду.

Вікторина


Промоформат, який діє протягом обмеженого часу та найчастіше носить змагальний характер. Головне тут – фінальний приз, заради якого користувач залишає свої контакти. Винагорода повинна бути такою, щоб її варто було чекати: подорож, річна підписка на онлайн-кінотеатр, безкоштовний курс англійської мови. Підсумки підбиваються одночасно для всіх учасників. 

Де розмістити квіз?


Вибір майданчика розміщення квізу залежить від мети маркетингової кампанії та аудиторії, з якою планується працювати. Розкажемо про чотири основні канали комунікації, які підходять для розміщення вікторин та опитувань.

1)Квіз-лендінг
Посадкова сторінка, на яку маркетологи направляють рекламний трафік із соціальних мереж та пошукової видачі. Як правило, лендинг створюється для певного сегмента аудиторії або лише на час проведення акції.

На окремому лендингу квіз розміщується, щоб користувач міг вирішити конкретне завдання: розрахувати вартість, вибрати один із варіантів послуги або зробити замовлення.

 

2)Публікація на сайті
Квіз на корпоративному сайті може служити навігатором для користувача, допомагаючи йому орієнтуватися у своїх можливостях та послугах компанії.

Приклад: тест на володіння англійською від школи англійської. За підсумками квізу користувач отримує персональні рекомендації та запрошення на безкоштовний урок.

Створити квіз для корпоративного сайту можна за допомогою спеціального конструктора. Перевага онлайн-конструктора квізів у наявності готових шаблонів із вбудованими функціями та візуального редактора.

3) Соц мережі
Один із найпростіших і найпоширеніших типів квізів — тести та опитування в Instagram Stories. Ними користуються і великі бренди, і інстаграм-бізнеси, щоб передплатники довше взаємодіяли з контентом. У цьому випадку алгоритми Instagram визначають контент як потенційно цікавий та рекомендують його більшій кількості користувачів.

 

4) Поштова розсилка
Квіз у тілі листа – хороший спосіб підвищити конверсію вашої проморозсилки. Щоб створити опитування у тексті листа, використовують спеціальне розширення для HTML — звані AMP-форми.

 

Правила хорошого квізу


Хороший квіз той, де користувач за кілька хвилин може отримати нову інформацію про себе. Тому секрет квізу в тому, щоб пов’язати інформацію про продукт компанії з особистою інформацією про користувача — зробити так, щоб він дізнався про себе в ситуаціях, пов’язаних із цим продуктом.

Придумайте квізу інтригуючий і смішний заголовок, що обіцяє користь або приємне проведення часу.
Питання квізу мають не вимагати енциклопедичних знань, а звертатися до досвіду та інтуїції людини.
Чи не переборщіть з кількістю питань! Основна маркетингова перевага квіза – економія часу та зусиль користувача. 7–10 питань буде достатньо.


У фіналі тесту зробіть користувачеві персональну пропозицію на основі його відповідей – рекомендацію чи бонус.
Не забудьте показати результат, яким користувач захоче поділитися: символічний статус знавця, доречний жарт, несподіваний факт про нього.


Якщо результатом тесту має стати звернення користувача до компанії, результат його проходження варто показувати до або одночасно call to action. Так зацікавлений користувач матиме мотивацію продовжити комунікацію з брендом.
Візуалізуйте: додавайте в квіз фотографії продукту, тематичні ілюстрації та кумедні gif.


Головне, чого варто уникати в квізах, це відчуття незавершеності. За проходження тесту користувач повинен отримати винагороду.

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас