Що таке парсинг і що про нього обов’язково потрібно знати маркетологу

Парсинг даних

Парсинг прискорює роботу у сотні разів. Розповідаємо, які дані можна збирати за допомогою нього та що про це говорить закон.
Зібрати дані з 50 сторінок сайту можна за кілька годин. Але якщо цих сторінок сотні та тисячі, робота займе тижні. Щоб прискорити її можна використовувати парсинг.

У цьому матеріалі від 8-dev розберемося:

  • що таке парсинг;
  • що можна парсити і навіщо це потрібно;
  • що про парсинг говорить закон;
  • як можна парсити дані.


Що таке парсинг


Парсинг – автоматизований збір та систематизація інформації з відкритих джерел за допомогою скриптів. Інша назва цього процесу – веб-скрейпінг.

Скрипти, які збирають та систематизують інформацію, називаються парсерами. Вони працюють так:

  1. шукають джерела за заданими параметрами – наприклад, парсер можна дати список сайтів, а він знайде на них сторінки з цінами;
  2. витягують із джерел потрібну інформацію — кілька рядків тексту, посилання чи суму;
  3. перетворюють інформацію – наприклад, парсер може взяти фрагмент з HTML-документа і перетворити його на текст без коду;
  4. зберігають інформацію в потрібному форматі, наприклад, у вигляді списку або таблиці в Excel.


Парсери працюють різними мовами програмування – Python, JavaScript, PHP та інших. 

Сенс парсингу у тому, щоб прискорити рутинну роботу. Щоб зібрати та зберегти в таблиці список із тисячі статей на сайті, людина витратить годинник. Парсер зробить цю роботу за кілька хвилин. Парсер прискорює роботу в сотні разів і допускає менше помилок, ніж людина.

 

Що можна парсити і навіщо це потрібно


Кількість способів використання парсингу нескінченна. За допомогою парсингу можна витягувати будь-яку інформацію з вихідного коду сторінок сайтів, соцмереж, каталогів, файлів та документів.

Ми перерахуємо найпоширеніші способи застосування парсингу у маркетингу. Парсерами шукають:

  1. Ціни на товари та послуги. Парсинг сайтів допомагає швидко зібрати інформацію щодо цін на продукти конкурентів. Якщо проводити його регулярно, можна завжди підтримувати конкурентну ціну товару. Знижувати її, коли конкуренти роблять знижки, і підвищувати, якщо їхні ціни теж зростають.
  2. Пошукові фрази. Можна використовувати парсинг видачі Google, щоб зібрати всі можливі ключові слова. Парсер може зберігати фрази з пошукових підказок та блоку «Люди шукають» унизу.
  3. Цільову аудиторію у соцмережах. За допомогою парсингу збирають людей за потрібними критеріями, наприклад, тих, хто виявляє активність у спільнотах конкурентів. Потім цим людям показують рекламу. 
  4. Биті посилання. Так називають посилання, які ведуть неіснуючу сторінку. Парсер може швидко обійти весь сайт і зберегти в документі всі биті посилання – і сторінки, на яких вони розташовані.
  5. Ідеї ​​контенту. Парсер може зібрати на одному місці пости чи статті на обрану тему. Це потрібно, щоб вивчити одразу всіх конкурентів та випустити цікавий контент. Деякі парсят сайти, щоб копіювати контент, наприклад, добувають так описи для тисяч товарів в інтернет-магазині.
  6. Відгуки. Якщо компанія займається SERM – управлінням репутацією в пошукових системах, вона може використовувати парсери, щоб знаходити нові відгуки. Тоді програми щодня збиратимуть відгуки, що з’явилися за останню добу, а менеджери швидко відреагують на них.


Чи законно використовувати парсинг?


Так, тому що парсинг просто автоматизація. Парсери працюють з даними, які можна знайти і вручну. Закон не забороняє використовувати будь-які методи збору загальнодоступних даних.

Але обмеження таки є. Парсинг не можна використовувати, щоб порушувати закон:

  • Навантажувати парсером сервер сайту так, що він перестає працювати. Це один з різновидів DDoS-атак.
  • Використовувати отримані дані для спаму. 
  • Використання даних для плагіату
  • Поширювати особисті дані користувачів, отримані під час парсингу. 


Таких злочинів багато, а знайти винного складно. Тому карають за них нечасто.

Про головне коротко:

  1. Парсинг – автоматизований збір та систематизація даних. Його проводять за допомогою програм, що називаються парсерами. Парсинг потрібний, щоб прискорити рутинну роботу.
  2. Парсити можна будь-що — ціни конкурентів, пошукові фрази, акаунти в соцмережах, биті посилання.
  3. Закон не забороняє парсинг. Але його не можна використовувати для злочинів: щоб розповсюджувати особисті дані людей, спамити, перевантажувати сервер сайту.
  4. Для парсування даних можна створити парсер з нуля або використовувати готові рішення. Останніх багато – важливо знайти підходяще для ваших завдань.

 

Надіслати питання

Отримати безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми безкоштовно проконсультуємо Вас